eduard August Bauer

eduard August Bauer

Invändigt förgyllt. Lockknopp i form av stiliserad kotte. Handtag av trä. Höjd 14 cm. Diameter 20,5 cm. Total vikt 1423 g.

Bruksslitage.

Tilläggslista

Tidigare felaktigt katalogiserad som : "Möjligen från Zutphen, Nederländerna 1800-tal. Oidentifierad mästare EAB."

Klubbat pris
22 000
1 918
2 007
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
24 mar 15:33
22 000 SEK
24 mar 14:24
21 000 SEK
24 mar 14:21
20 000 SEK
24 mar 14:21
20 000 SEK
24 mar 14:21
18 500 SEK
24 mar 14:21
18 000 SEK
24 mar 13:31
17 500 SEK
24 mar 13:31
17 000 SEK
24 mar 13:29
12 800 SEK
24 mar 13:29
12 300 SEK
24 mar 13:29
9 700 SEK
24 mar 13:29
9 500 SEK
24 mar 11:30
8 200 SEK
24 mar 9:54
8 000 SEK
22 mar 16:45
7 300 SEK
22 mar 16:45
7 100 SEK
22 mar 16:44
6 700 SEK
22 mar 16:44
6 500 SEK
22 mar 16:43
6 300 SEK
22 mar 16:43
6 100 SEK
16 mar 9:34
4 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93