Starkvinsglas, 20 stycken, sengustavianska, olika manufakturer.

Kuppor dekorerade med etsat harlequinmönster och stjärnor. Delvis slipade ben. Höjd 11,5-12,5 cm.

Nagg. Slipade nagg.

Proveniens

Klubbat pris
5 750
501
525
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
24 mar 14:18
5 750 SEK
24 mar 14:18
5 550 SEK
24 mar 10:27
5 201 SEK
24 mar 10:27
5 001 SEK
18 mar 18:35
3 767 SEK
18 mar 18:35
3 567 SEK
16 mar 20:42
3 000 SEK
15 mar 18:26
2 500 SEK
15 mar 15:17
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75