K. Anderson, Jardinière, silver och glas, Stockholm, 1900-talets början.

Oval form. Genombruten dekor med kransar. Insats av glas. Längd inklusive hänklar 47 cm. Vikt silver 978 g.

Slitage. Märken. Repor.

Klubbat pris
6 400
558
584
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
24 mar 14:54
6 400 SEK
24 mar 14:54
6 200 SEK
24 mar 14:47
6 000 SEK
24 mar 14:43
3 000 SEK
24 mar 8:36
2 000 SEK
23 mar 20:54
1 300 SEK
20 mar 20:26
1 200 SEK
19 mar 13:35
1 100 SEK
19 mar 9:11
1 000 SEK
16 mar 14:39
300 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93