William Fountain, tekanna, silver, London 1814.

Kupad slät form med handtag och lockknopp av svärtat trä. På livet Sachsens vapensköld. Höjd 12 cm, längd 22 cm. Total vikt 482 g.

Slitage och mindre repor. Några små bucklor.

Klubbat pris
2 900
275
315
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
24 mar 2024 14:02
2 900 SEK
24 mar 2024 13:44
2 700 SEK
24 mar 2024 13:44
2 500 SEK
23 mar 2024 22:48
2 400 SEK
22 mar 2024 20:29
2 200 SEK
22 mar 2024 0:38
2 000 SEK
19 mar 2024 23:00
1 000 SEK
16 mar 2024 8:50
500 SEK
15 mar 2024 21:26
300 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93