Anders Lundqvist, kaffekanna, silver, empire, Stockholm, 1825.

Delvis godronnerad, på tre tassfötter, uppsvängd pip och klubbformat handtag i svärtat trä, stansad bård, krönande knopp i form av papegoja. Även locket med stämplar. Höjd 24 cm. Vikt ca. 920 gram.

Handtaget löst på en sida då sprint saknas. Något slitage.

Klubbat pris
5 250
498
570
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
24 mar 2024 13:01
5 250 SEK
24 mar 2024 13:01
5 050 SEK
24 mar 2024 12:59
4 850 SEK
24 mar 2024 12:59
4 650 SEK
24 mar 2024 12:58
4 450 SEK
24 mar 2024 12:58
4 250 SEK
24 mar 2024 12:57
4 000 SEK
24 mar 2024 12:13
1 200 SEK
23 mar 2024 18:57
1 100 SEK
23 mar 2024 9:15
1 000 SEK
20 mar 2024 21:29
300 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69