Ananaslockpokal, silver, barockstil, fantasistämplar, omkring år 1900

Delvis förgylld. Tredelat grenformat skaft på rund fot, uppbärande tre ananasformade bägare med lock, knoppar i form av vaser med blommor. Höjd 38 cm. Vikt 684 gram.

Smärre skador, bucklor och dekorbortfall.

Klubbat pris
67 000
6 357
7 275
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
22 mar 2024 16:33
67 000 SEK
22 mar 2024 16:33
65 000 SEK
22 mar 2024 14:23
57 000 SEK
22 mar 2024 10:38
55 000 SEK
22 mar 2024 4:49
52 000 SEK
22 mar 2024 4:49
50 000 SEK
21 mar 2024 22:52
39 000 SEK
21 mar 2024 22:52
38 000 SEK
21 mar 2024 21:41
31 000 SEK
21 mar 2024 21:38
30 000 SEK
21 mar 2024 13:01
18 388 SEK
19 mar 2024 18:07
17 888 SEK
18 mar 2024 11:41
11 502 SEK
18 mar 2024 11:41
11 002 SEK
18 mar 2024 11:40
10 501 SEK
18 mar 2024 11:40
10 001 SEK
18 mar 2024 11:40
9 747 SEK
18 mar 2024 11:40
9 547 SEK
18 mar 2024 11:37
8 203 SEK
17 mar 2024 22:26
8 003 SEK
17 mar 2024 22:26
8 000 SEK
17 mar 2024 20:01
7 202 SEK
17 mar 2024 20:01
7 002 SEK
17 mar 2024 20:00
6 700 SEK
17 mar 2024 20:00
6 500 SEK
16 mar 2024 9:40
6 200 SEK
15 mar 2024 16:12
6 000 SEK
15 mar 2024 14:26
2 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02