Ljusstakar, ett par, silver, Rom ca 1760. Rokoko.

Höjd 18 cm. Sammanlagd vikt 513 g.

Åldersrelaterat slitage, smärre bucklor i fot och talgfat.

Klubbat pris
820
9 291
855
Utropspris
1 300 EUR
Budhistorik (5 bud)
24 mar 13:07
820 EUR
22 mar 17:21
800 EUR
15 mar 22:46
700 EUR
15 mar 13:32
500 EUR
15 mar 13:26
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492