Ägghönor, två stycken, flintgods, Rörstrand & Gustavsberg, sent 1800-tal samt 1920/30-tal.

Polykromt målade. Höjd 20-23, längd 25-26 cm.

Krackelyr och vissa sprickor. Missfärgning. Enstaka bränningsspricka. Smärre slitage.

Klubbat pris
5 400
471
493
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (22 bud)
24 mar 11:51
5 400 SEK
24 mar 11:51
5 200 SEK
19 mar 15:12
4 400 SEK
17 mar 16:01
4 200 SEK
17 mar 16:01
4 100 SEK
17 mar 16:01
4 000 SEK
17 mar 16:01
3 800 SEK
17 mar 16:01
3 600 SEK
17 mar 16:01
3 400 SEK
17 mar 16:01
3 200 SEK
17 mar 16:01
3 000 SEK
17 mar 16:01
2 800 SEK
17 mar 16:01
2 600 SEK
17 mar 16:00
2 400 SEK
17 mar 16:00
2 200 SEK
17 mar 16:00
2 000 SEK
17 mar 16:00
1 900 SEK
17 mar 15:49
1 800 SEK
17 mar 10:55
1 500 SEK
17 mar 8:46
1 400 SEK
16 mar 9:05
1 300 SEK
15 mar 14:49
1 200 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69