Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

Prins Eugen, "Kullar, sydöstra Skåne"

Monogramsignerad och daterad 1934 samt signerad och daterad a tergo. Akvarell, bildyta 28,5 45 cm.

Ej examinerad ur ram.

Riksförbundet för bildande konst, utställning nr 25.

Utropspris
10 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13