Arne Jones E1299

Carl Trägårdh

(Sverige, 1861-1899)
Carl Trägårdh
(Sverige, 1861-1899)

Carl Trägårdh, Sommarlandskap med kor vid vattendrag

Signerad C. Trägårdh och daterad -94. Duk 65 x 81 cm.

Duklagning.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm samt på museer i Frankrike.

Utropspris
10 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801