Evald Okas

(Estland, 1915-2011)
Evald Okas
(Estland, 1915-2011)

Evald Okas, Dam i blått.

Signerad E Okas och daterad 1991. Olja på papper. Passepartout 74 x 48,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
3 000
33 000
3 140
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
21 apr 20:32
3 000 EUR
21 apr 20:32
2 900 EUR
21 apr 20:32
2 800 EUR
21 apr 20:32
2 700 EUR
21 apr 20:31
2 600 EUR
21 apr 20:31
2 500 EUR
21 apr 20:31
2 400 EUR
21 apr 20:16
2 300 EUR
21 apr 20:16
2 200 EUR
21 apr 18:25
2 100 EUR
21 apr 18:25
2 000 EUR
21 apr 14:39
1 900 EUR
21 apr 14:39
1 850 EUR
19 apr 18:54
1 700 EUR
18 apr 19:54
1 650 EUR
13 apr 20:24
1 600 EUR
12 apr 15:14
800 EUR

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146