Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Klassiska antikviteter

Välkommen till temaauktionen ”Klassiska antikviteter” – en enastående samling föremål och konstverk som spänner över flera århundraden, från det praktfulla 1600-talet till det tidiga 1900-talet. Här finner du klassiska möbler i stilar som barock, rokoko och gustaviansk, samt konstverk såsom porfyr, förgyllda bronser, vackra silverföremål och delikat porslin. Auktionen innehåller även en spännande samling speglar och mattor.

Bland auktionens konstskatter finns klassiska landskapsskildringar, porträtt, stilleben och skulpturer som fångar epokens elegans. Varje föremål i auktionen bär med sig en fascinerande historisk berättelse. Utforska ett rikt kulturarv och låt dig förföras av dess tidlösa skönhet.