Bernard (Ben) Anderson

(Sverige, 1898-1983)
Bernard (Ben) Anderson
(Sverige, 1898-1983)

Bernard Anderson, St Göran och draken

Signerad Bernard Anderson och daterad 1945. Gjutarstämpel Sthlms Konstgjuteri. Brons. Höjd 68 cm.

Anfrätt, bottenplattan fylld med cement, spjutet böjt, smärre skador.

Proveniens

Utropspris
25 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?