Joe Cocker

(Storbritannien, 1944-2014)
Joe Cocker
(Storbritannien, 1944-2014)

Joe Cocker, "Stingray", LP, signerad, 1976.

Signerat " Toby you good, Joe Cocker", utgivet av A&M Records, längd 31,5 cm, bredd 31 cm,

Mindre slitage på skivan, slitage på konvolutets marginaler.

Proveniens

Har tillhört den svenska rockfotografen Torbjörn Calvero. Torbjörn har träffat och fotograferat Joe Cocker vid flera tillfällen.

Utropspris
2 500 SEK