Burns Guitars London

(Storbritannien, Född 1959)
Burns Guitars London
(Storbritannien, Född 1959)

Burns, "Orbit Three", gitarrförstärkare, England 1960-tal.

Serienummer 4544, 60 watt transistorförstärkare, 2 x 12" Philips Ad12100/HP8 högtalare, 2x kanaler med volym, treble, vibrato intensity/ speed, reverb, reglage för studio/boost power output, "foot switch" för vibrato och reverb medföljer, längd 70 cm, höjd 56 cm, bredd 22 cm,

Åldersrelaterat slitage, märken repor, fronttyget är ditsatt senare, högtalarelementen är ej original, handtagen på sidan är senare ditsatta. Fungerade inte vid katalogiseringen.

Utropspris
3 000 SEK