Madeleine Pyk – en samling F769

Autograf av David Bowie The Booth Theatre 1983

Signerad på program "PLAYBILL" från The Booth Theatre utgiven 1980, samt på en följesedel, autografen på programmet mäter ca7,3x4,5 cm, programmet mäter 14,5x23 cm, autografen på följesedeln mäter ca 7,1x5,5 cm, följesedeln mäter 20,8x10,5

Programmet med revor på ryggen. Missfärgningar i form av gultonade fläckar strödda över fram och baksida. Framsidan med vikveck till vänster om autografen. Följesedeln med nagg i kanten. Hål. Fläck. Smärre veck över autografen.

Proveniens

The Booth theatre 1983, säljaren närvarade själv

Utropspris
4 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95