Ali Munsterhjelm

(Finland, 1873-1944)
Ali Munsterhjelm
(Finland, 1873-1944)

Ali Munsterhjelm, Från Aura ås strand.

Signerad Ali Munsterhjelm och daterad 1910. Olja på duk 32,5 x 39 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Ali Munsterhjelm - koloristen. Åbo konstmuseum 17.9.-7.11.1999.
Ali Munsterhjelm. Tavastehus konstmuseum 21.1.-27.2.2000.

Utropspris
826 EUR