Denise Grünstein

(Finland/Sverige, 1950-2023)
Denise Grünstein
(Finland/Sverige, 1950-2023)

Denise Grünstein, "Malplacé", 2005

Signerad Denise Grünstein a tergo på en av delarna. Upplaga 11/20. Triptyk. Silvergelatinfotografi monterad på glas 27 x 33,5 cm per del.

Proveniens

Galleri Charlotte Lund, Stockholm, inköpt av nuvarande ägare cirka 2007.

Utropspris
45 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?