Emil Näsvall

(Sverige, 1908-1965)
Emil Näsvall
(Sverige, 1908-1965)

Emil Näsvall, Stående flicka

Signerad E. Näsvall. Brunpatinerad brons, höjd 41,5 cm (inkl stensockel 44 cm).

Smärre rispor/märken på höger lår och underben (synliga på bild) samt insida vänster knä.

Utropspris
32 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1046. Hängen, tre delar, jade med inläggningar, Indien, 1800-tal.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK