Arne Jones

(Sverige, 1914-1976)
Arne Jones
(Sverige, 1914-1976)

Arne Jones, Modellstudie.

Lergods monterad på träsockel. Signerad A Jones samt daterad 1943. Höjd inklusive sockel 13,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
3 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1029. Penselställ, porslin. Kina, daterad 1968.
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK