Speglar, tre stycken, brons. Han dynastin och senare.

Dekor i relief av symboler, tecken och djur. Diameter 9-14 cm.

Slitage, anlupna, spår av försilvring.

Proveniens

Collection of antique dealer Sten Röing (1880-1965), the collection was added to by his son Max Röing (1916-1984) during the 1950-60's, thence by descent.

Utropspris
7 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?