Skåp, Kina, tidigt 1900-tal.

Skåp, Kina, tidigt 1900-tal.

Rödlackerat med målad dekor av ryttare samt kinesiska tecken. Dubbla skåpdörrar med bakomvarande hylla, två lådor samt lönnfack i botten. Bredd 109, djup 63, höjd 180 cm.

Torrsprickor. Slitage. Större torrspricka på höger sida.

Utropspris
5 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69