Atelier Borgila, burk med lock, sterlingsilver, Stockholm 1964
Cylinderformad, invändig förgyllning, slät med bårder samt svarvat trähandtag, locket med tumgrepp samt dubbelmonogram. Höjd 12 cm. Vikt totalt 295 gram.
Smärre slitage.
Modellen sannolikt formgiven av Lars Fleming