Cigarettburk, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1949
Fasetterad, locket med knopp i form av monogram CW. Invändigt klädd i trä med löstagbar löstagbar fackindelning i silver, även denna stämplad. Höjd 13 cm, total vikt 356 gram.
Smärre slitage. Lockets insida med gravyr.
Modellen sannolikt formgiven av Erik Fleming (1894-1954)