Fat samt skålfat, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Dekorerad i Famille Rose med motiv av två påfåglar i en trädgård med klippformationer. Kanterna med blomsterslingor. Längd på fat 26 cm. Diameter på skålfat 24,5 cm.
Något slitage. Nagg.
Klubbat pris
4 702
410
429
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (16 bud)
5 maj 15:53
4 702 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
5 maj 15:29
4 502 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
5 maj 15:29
4 500 SEK
5 maj 15:12
4 213 SEK
5 maj 15:12
4 013 SEK
5 maj 14:48
3 700 SEK
5 maj 14:48
3 500 SEK
5 maj 14:28
3 200 SEK
5 maj 14:28
3 000 SEK
5 maj 1:20
2 748 SEK
5 maj 1:20
2 548 SEK
1 maj 10:09
2 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
1 maj 3:06
2 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
1 maj 3:06
1 900 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor