Spilkumar / skålar, två stycken, porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rose respektive imari med blommor. Höjd ca 7 cm, diameter 14,5-15 cm.

Slitage. Imariskål med lagningar.

Utropspris
2 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13