W.A. Bolin

(Sverige, Grundat 1791)
W.A. Bolin
(Sverige, Grundat 1791)

Fotoramar, ett par, silver, W.A. Bolin, Stockholm 1919

Rektangulära ramar med bladdekor, hörnen med blommor. Utfällbara stöd i silver. 10,5 x 9,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

W.A. Bolin Collection

Moskva, Kremls Museer, 2001, "W.A. BOLIN Bolin in Russia Court jeweller late XIX-early XX centuries", katalognummer 99.

Red. Christian Bolin, Pavel Bulatow, "W.A. BOLIN Bolin in Russia Court jeweller late XIX-early XX centuries", Exhibition Catalogue in Moscow, Kremlin Museums, New Hermitage-one Moskva 2001, avbildad s. 165, katalognummer 99.

Utropspris
10 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02