Lennart Olson

(Sverige, 1925-2010)
Lennart Olson
(Sverige, 1925-2010)

Lennart Olson, "Campas de Oris", 1991

Signerad Lennart Olson och numrerad 5/30. Fotogravyr, bildyta 25,5 x 19,5 cm. Bladstorlek 47,5 x 36 cm. Oramad.

Obetydliga svarta fläckar i marginalen, från framkallningsprocessen.

Proveniens

Fotografens familj.

Konstnär

Utropspris
4 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?