Lennart Olson

(Sverige, 1925-2010)
Lennart Olson
(Sverige, 1925-2010)

Lennart Olson, "Emilia Romagna XII", 1961

Signerad Lennart Olson och daterad 1982, numrerad 6/75. Fotogravyr, bildyta 19,5 x 26 cm. Bladstorlek 49,5 x 36 cm. Oramad.

Obetydligt hanteringsveck i marginalen

Proveniens

Fotografens familj.

Lennart Olson, "Fotografier", 1989, avbildad.

Konstnär

Utropspris
4 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?