Skålfat, porslin, Japan, Meiji (1868-1912).

Dekorerad med imarifärger och delvid förgylld med motiv av liljor i låg relief. Diameter 35 cm.

Något slitage. Glasyrmistor.

Klubbat pris
2 200
213
244
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
1 sep 2024 11:22
2 200 SEK
1 sep 2024 11:22
2 000 SEK
1 sep 2024 7:42
1 800 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13