Vaser, ett par, porslin, Kutani, Japan, tidigt 1900-tal.

Dekorerad i järnrött med förgyllda dekorer. Motiv av sträckande sjöfåglar. Delvis genombruten dekor. signerade i botten. Höjd 36 cm.

En med myningsspricka. Något slitage. Smärre fläckar.

Klubbat pris
1 300
123
141
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
1 sep 2024 10:22
1 300 SEK
1 sep 2024 7:00
1 200 SEK
31 aug 2024 13:06
1 100 SEK
31 aug 2024 9:43
1 000 SEK
31 aug 2024 9:14
900 SEK
31 aug 2024 9:05
800 SEK
30 aug 2024 9:15
700 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69