Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Bord, trä och sten, Kina, 1900-tal.

Skuren dekor med motiv av maskaroner, prunus och persikor. Skiva av sten. Höjd 90,5, diameter 45,5 cm.

Slitage. Smärre sprickor.

Utropspris
6 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13