Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Paavo Tynell, vägglampor, ett par, utebelysning, modell 7309, Idman 1900-talets mitt.

Koppar skärm med underliggande opalglaskupa. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 30 cm. Djup 25 cm. Bredd 35 cm.

Ställvis omfattande slitage. Anlupna. Ärg. Ej funktionstestad. Färgbortfall.

Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13