Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Josef Carl Klinkosch, dessertskedar, 12 st, silver, Wien, 1872-1922.

Skaftet dekorerat med blomma, baksidan graverat med krönt monogram. Stämplade JCK. Längd 14,5 cm Vikt 438 g.

Smärre åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
500 - 600 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13