Arne Jones E1299

Spegel, empire, signerad Holm, med Stockholms hallstämpel 1834.

Tudelat kvicksilverfolierat spegelglas, gammal förgyllning, senare blå färg i övre och nedre fälten. Med spegelfolierare J.F Åströms signering och hallstämpel.
Höjd 107 cm, bredd 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlupet glas. Delvis senare förgyllning.

Utropspris
800 - 1 000 EUR