Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
475
1413070

Carsten Höller

(Tyskland, Född 1961)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Carsten Höller
(Tyskland, Född 1961)

"Black Canary" ur: "Canaries"

Fotogravyr, 2010. Signerad, daterad och numrerad EA VI/VII med blyerts. Ur upplaga 20 + 7 EA. Bildyta 40,6 x 28,8 cm, bladstorlek 52 x 37,5 cm.