Golvvas, porslin, Kina, omkring 1900.

Polykrom dekor av lekande barn, höjd 58 cm

Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor. Kantnagg under mynningen. Hårfin spricka vid mynningen.

Utropspris
150 EUR