Kopp med lock, porslin, Kina, tidigt 1900-tal.

Kopp på fot, med utsvängd mynning. Dekorerad i emaljfärger med motiv av lotus, trana och syrsa. Diameter 12 cm.

Fotringsnagg. Smärre bränningsspricka. Smärre mistor.

Utropspris
1 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13