Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Serveringsspadar, 2 st, silver, bl a nyrokoko, PR Hinnerup, Danmark 1851, samt soppslev, ostämplad.

Med graverad dekor av rocailler, kontrollör PR Hinnerup, Danmark 1851, längd 23 cm
Genombruten serveringsspade, med otydliga stämplar, lodstämpel 13,3, längd 30 cm

Vikt tillsammans 143 gram.

Soppslev, svarvat träskaft, utan stämplar samt med lagningar, längd 46 cm, medföljer.

Den större med bristningar.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13