Madeleine Pyk – en samling F769

Lykta, Turkiet, omkring år 1900.

Lykta av mässing med genombrutna sidor. Diameter 23 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Sirishov, Kgl Djurgården Stockholm.

Klubbat pris
1 700
161
185
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
29 sep 2024 12:34
1 700 SEK
29 sep 2024 12:34
1 600 SEK
29 sep 2024 12:34
1 408 SEK
29 sep 2024 12:34
1 308 SEK
29 sep 2024 12:32
1 200 SEK
29 sep 2024 12:21
1 100 SEK
29 sep 2024 12:21
1 000 SEK
27 sep 2024 16:01
900 SEK
23 sep 2024 11:00
800 SEK
22 sep 2024 20:58
350 SEK
21 sep 2024 21:12
300 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703