Väggtelefon, 1900-talets början.

Märkt "Rikstelefon" monrterad på hylla av ek med skuren dekor. Total höjd 91 cm.

Delar saknas. Ej funktionstestad.

Proveniens

Sirishov, Kgl. Djurgården, Stockholm.

Klubbat pris
1 800
174
200
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 sep 2024 10:40
1 800 SEK
29 sep 2024 10:40
1 000 SEK
25 sep 2024 14:50
600 SEK
25 sep 2024 8:33
400 SEK
21 sep 2024 9:48
300 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13