Tvättfat, lergods, 1800-talets slut.

Glaserat lergods. Höjd 15,5, diameter 48,5 cm.

Nagg. Glasyrbortfall.

Klubbat pris
1 800
171
195
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
29 sep 2024 11:43
1 800 SEK
29 sep 2024 11:41
1 500 SEK
29 sep 2024 8:14
1 000 SEK
26 sep 2024 0:03
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71