Matsalsskänk, omkring år 1800, Sengustaviansk.

Ådringsmålad på stomme av fur. Skuren dekor av tandsnitt ovan räfflade dörrpar med bakomvarande inredning av två lådor samt hyllplan. Längd 133, bredd 58, höjd 114 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre dekorskador och lagningar.

Klubbat pris
12 000
1 163
1 330
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 sep 2024 12:49
12 000 SEK
29 sep 2024 12:20
10 200 SEK
25 sep 2024 14:52
6 000 SEK
23 sep 2024 2:14
5 000 SEK
22 sep 2024 17:03
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13