Madeleine Pyk – en samling F769

Stol, 1830/40-tal, Nygotik.

Stol, 1830/40-tal, Nygotik.

Stomme av ek. Svarvad samt skuren och genombruten dekor. Sitthöjd 44, rygghöjd 92 cm.

Sprickor. Lagningar. Slitage.

Klubbat pris
1 600
152
174
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 sep 2024 11:42
1 600 SEK
29 sep 2024 11:42
1 500 SEK
25 sep 2024 18:27
650 SEK
25 sep 2024 18:27
600 SEK
21 sep 2024 18:52
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71