Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Bo Larsson

(Sverige, Född 1945)
Bo Larsson
(Sverige, Född 1945)

Bo Larsson, "Utsikt från Mosebacke"

Signerad Bo Larsson och daterad -95. Duk 76 x 169 cm.

Generellt god kondition.

National Museum of Contemporary Art, Korea och Taiwan Museum of Art, Taichung, Taiwan, "Ten from Sweden", 16 februari - 15 mars 1996 and 27 april - 2 juni 1996.

Utropspris
65 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13