Sittgrupp, 4 delar, Scandinavian Modern, 1940/50-tal.

Stomme av bambu och rotting, med textileklädda dynor. Soffa, sitthöjd 40, längd 170, höjd 79 cm. Ett par fåtöljer, sitthöjd 38, bredd 72, höjd 80 cm. Bord, längd 107, bredd 64, höjd 59 cm.

Glasskiva saknas. Något slitage. Smärre skador på rottingen. Dynorna luktar något.

Utropspris
12 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69