Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Bertil Fridhagen

(Sverige, 1905-1993)
Bertil Fridhagen
(Sverige, 1905-1993)

Bertil Fridhagen, matbord, Bodafors, 1950-tal.

Fanerat med teak. Mässingsskodda ben av ek. Två iläggsskivor. Längd 142-232, bredd 85, höjd 74 cm.

Märken. Repor.

Utropspris
8 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13