Arne Jones E1299

Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

Märta Måås-Fjetterström, vävnad, "Täppan", gobelängteknik, signerad MMF, ca 60 x 65 cm. .

Komponerad 1931, tillverkad före 1941.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Utropspris
5 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14