Sablar, 2 st, troligtvis 1800-tal.

Stål och mässing. En med balja. Längd 77-96 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Prästen Jens Thyrie Böggild och grevinnan Polly Charlotte Danneskiold-Samsøe.

Utropspris
3 000 SEK