Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Bordspendyl, sent 1800-tal.

Bordspendyl, sent 1800-tal.

Förgylld metall och alabaster. Dekor av antikiserande figur och örn. Urtavla av emalj. Längd 45, höjd 40 cm. Pendel finns.

Ej funktionstestad. Ställvis omfattande slitage. Skador. Delar saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Proveniens

Prästen Jens Thyrie Böggild och grevinnan Polly Charlotte Danneskiold-Samsøe.

Utropspris
2 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13